logo
logo
VIDEO: Lepší známky a soustředění? Žáky ovlivňuje i design třídy.

VIDEO: Lepší známky a soustředění? Žáky ovlivňuje i design třídy.

09.04.2020
Autorský tým APIV B
Učitel/učitelka
Design třídy má nejen jednoznačný vliv na pohodu žáků, ovlivňuje i jejich studijní výsledky. Ukázal to nedávný průzkum Salfordské univerzity v Británii. Čím lépe je učebna navržená, tím lepší známky děti mají. Kateřina Pokorná, speciální pedagožka a lektorka Školy bez poražených, se tak podělí o nápady na zařízení školních interiérů. Videem bude provádět moderátorka Bára Dvorská.


Zdroj: Autorský tým APIV B


Struktura videa

00:56 Jak by mělo vypadat ideální učební prostředí? Nejdůležitějšími faktory jsou světlo, teplota a flexibilita, tedy jak rozmanité způsoby učení třída žákům nabízí.

04:43 Podnětnost prostředí ovlivňují například komplexita interiéru a barvy.

05:33 Koho požádat o radu se zařizováním třídy?

05:49 Třídu je dobré rozdělit do zón. Děti potřebují mít také pocit, že je učebna opravdu jejich.

10:15 Ideální jsou přírodní materiály.

11:09 Jak uzpůsobit třídu pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami?

Mohlo by Vás zajímat

Třídnické hodiny a třídní management – 4. díl

Národní pedagogický institut ČR ve spolupráci s UNICEF prezentuje čtyřdílný seriál. Ten zahrnuje 2 videoreportáže s ukázkami výuky a 2 interaktivní webináře, které prezentují osvědčené postupy pro práci s různorodou třídou. V závěrečném dílu diskutují pedagožky ze ZŠ Zeleneč s pracovnicí institutu Veronikou Ješátkovou o segmentech videohospitace z hodiny anglického jazyka na druhém stupni. Cílem webináře je představit principy č. 2, 6 a 9 z Desatera zásad pro práci s heterogenní třídou.

Zobrazit další články