VIDEO: Schůzka s rodiči – pravidla, tipy i postřehy z praxe

12.03.2020
Učitel/učitelka

Dobré vztahy s rodiči mohou učiteli velmi usnadnit práci a zajistit maximální přínos pro žáka. Od začátku je ale potřeba si pro ně stanovit jasná pravidla, a to i pro domlouvání a vedení schůzek. Příkladem může být zásada, že se na vás rodiče budou moci obracet jen v pracovních hodinách a netelefonovat třeba o víkendu.

Proč je to důležité a jak při plánování schůzek postupovat, poradí učitelka a lektorka kurzu Škola bez poražených Kateřina Vrtišková. Součástí videa jsou i praktické ukázky a zpětná vazba rodiče.

Učitelka, mentorka a lektorka kurzu Škola bez poražených Kateřina Vrtišková, se s vámi podělí o dobrou praxi.

Struktura videa:

01:21 Domlouvání termínu schůzky s rodičem. 

02:17 Téma schůzky by mělo být jasné dopředu. 

03:34 Hraná ukázka, jak by měla schůzka s rodičem vypadat. 

08:31 Ukončení schůzky a shrnutí, na čem jsme se s rodiči domluvili.

09:40 Co oceňují rodiče? Příklad z praxe.

12:39 Základní „3P“ pro schůzky s rodiči: profesionální komunikace, příprava, pravidla.

Mohlo by Vás zajímat

Školská rada

Školská rada: Kým je a jaký má úkol? Coby nezávislý orgán uvnitř škol má školská rada důležité pravomoci a úkoly podle školského zákona. Ale co ji skutečně pohání? Hlavním cílem je zahájit konstruktivní dialog s vedením školy, aby všichni aktéři společně zkoumali, jak efektivně škola operuje nyní a jak by měla vypadat v budoucnosti.

Projekty, které stmelují třídu a zapojují rodiny do výuky

Projektové dny na děčínské ZŠ stmelují kolektiv, s lehkostí zapojují rodiny dětí a vytvářejí pozitivní klima. Máme pro vás tři tipy na konkrétní aktivity, které vás s dětmi sblíží.

Spolupráce s rodiči: Pro asistenty pedagoga je klíčová i rodina žáka

Práce asistenta pedagoga s žákem samozřejmě neprobíhá ve vakuu, ale je úzce navázaná kromě školního prostředí také na rodinné zázemí dítěte. Je tedy klíčové mezi asistentem a rodiči nastavit fungující spolupráci i otevřenou komunikaci, a to vše v rámci předem stanovených pravidel.

Zobrazit další články