logo

První zkušenosti z doučování, záznam debaty

15.10.2021
Sestřih živé online debaty v NPI ČR z 29. září 2021 účastníci on-line debaty:

- Michal Černý, ředitel Odboru základního vzdělávání a mládeže MŠMT 

- Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov 

- Zuzana Ramajzlová, vedoucí vzdělávacích služeb, Člověk v tísni, o. p. s. 

- Jana Servusová, učitelka a doučující ZŠ Chocerady 


 Byla zmíněna např. témata: 

- Identifikace žáků s potřebou doučování 

- Personální zabezpečení a role školy 

- Finanční zajištění doučování 

- Metodická podpora doučování 

- Spolupráce s rodiči 

- Plán do konce roku a jak to bude od ledna 2022 

Mohlo by Vás zajímat

Učit se učit: Jak vést žáka k sebedůvěře a efektivitě

Učit se učit. Zní to samozřejmě, ale pro mnoho žáků a žákyní je to dovednost, kterou nikdy skutečně nezískali. Ne proto, že by jim chyběla schopnost, ale protože často neměli vedení, bezpečný prostor k chybám nebo dostatek podpory doma. Právě v rámci doučování se otevírá jedinečná příležitost tyto dovednosti rozvíjet: žáci tu mohou zkoušet, přemýšlet o svém učení a hledat vlastní cesty, jak si látku osvojit. A to je dovednost, která jim pomůže nejen ve škole, ale i v životě.

Hravé doučování: Jak zapojit gamifikaci, storytelling a únikové hry do výuky

Gamifikace, únikové hry a storytelling – tři způsoby, jak udělat doučování atraktivnější i efektivnější. Každý z těchto přístupů má své kouzlo a přináší nové možnosti, jak žáky a žákyně zapojit a udržet jejich pozornost. Podívejme se, jak je můžete využít ve své praxi.

Jak doučování mění životy dětí i rodin

Vzdělání má moc měnit osudy, a to nejen u dětí, ale i v celých rodinách. Podívejte se na reportáže z Brna, Ostravy a Plzně na konkrétní děti a rodiny, kterým místní neziskové organizace pomáhají s doučováním i přípravou na život ve 21. století.

Zobrazit další články