logo

Druhé zasedání Platformy nadání MŠMT a NPI ČR

20.10.2024
Učitel/učitelka
Ředitel/ředitelka
Školní poradenský pracovník/ce
Asistent/ka pedagoga
Zřizovatelé škol
Odborná veřejnost
Dne 15.10.2024 proběhlo na MŠMT v Malém zrcadlovém sále Druhé zasedání Platformy nadání MŠMT a NPI ČR. Tématem tohoto zasedání bylo: Práce s nadanými žáky ve škole
Obrázek článku

Mohlo by Vás zajímat

Staňte se s žáky reportéry: ČT edu startuje další ročník oblíbené soutěže

Hledáte způsob, jak do výuky vnést více praxe, rozvinout mediální gramotnost svých žáků a zároveň podpořit jejich talent? Česká televize (v rámci projektu ČT edu) otevřela nový ročník soutěže „Reportéři na startu“. Letošní téma „Ukaž nám svůj svět“ dává prostor kreativitě, kritickému myšlení i týmové spolupráci.

Představení metodického nástroje Desegregace.cz na Katedře učitelství HTF UK

V pondělí 2. března 2026 přijal Michal Mižigár pozvání k diskuzi se studenty a studentkami Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Setkání proběhlo na pozvání Dr. Radka Vorlíčka z Katedry učitelství a zúčastnilo se jej přibližně 30 studentů a studentek.

Podpora pro asistentky a asistenty pedagoga: jaké kurzy můžete absolvovat a kdy

Nástup do první třídy je bezesporu velká životní změna. Asistentky a asistenti pedagoga (AP) mohou významně podpořit bezpečnou adaptaci dětí, dobré klima ve třídě a spolupráci s vyučujícími. Zajímá vás jak? NPI nabízí několik forem podpory: prezenční semináře a on-line webináře k adaptaci, kvalifikační studium i e-learning zaměřený na každodenní praxi.