Spolupráce a komunikace rodiny a školy

Spolupráce a komunikace rodiny a školy

Zaměřujeme se na posílení vztahů mezi rodinami a školami. Tato část nabízí informace a návody, jak efektivně vytvářet mosty mezi školním prostředím a domovem, zdůrazňuje význam vzájemné komunikace a spolupráce pro podporu vzdělávacích a rozvojových cílů dětí. Je zde kladen důraz na výměnu informací, porozumění a společnou podporu, aby bylo dosaženo nejlepších možných výsledků pro všechny zúčastněné strany.


Kde a jak začít:

1. Principy komunikace školy s rodiči

2. VIDEO: Rodinu musíte vzít takovou, jaká je

3. PODCAST 35: Konfliktní situace teenagera ve škole? Pomůže efektivní komunikace rodičů s učitelem

Výsledky:
3
obrazek clanku
16.01.2024
Metodiky NPI ČR ,
Otázky a odpovědi
Učitel/učitelka
Rodiče

Na webu Zapojmevšechny.cz dostáváme dotazy od rodičů i pedagogů. Odpovědi na některé z nich publikujeme, protože by mohly prospět i ostatním rodičům a pedagogům. Aktuální dotaz se zaměřuje na spolupráci školy s neziskovou organizací, která nabízí doučování anebo poskytuje sociální služby. Škola chce s organizací komunikovat o potřebách a prospívání dítěte. Jak by měla jednat s rodiči a jaké dokumenty je nutné podepsat? Přinášíme příklad formuláře, který si školy mohou upravit dle svých potřeb.

obrazek clanku
23.09.2021
Metodiky NPI ČR
Učitel/učitelka
Asistent/ka pedagoga

Jak na to, aby učitel s asistentem tvořili sehranou dvojku, díky které bude učení bavit celou třídu? V seriálu devíti článků vás pomocí praktických příkladů provedeme důležitými kroky nastavení spolupráce asistenta a pedagoga. Seriál připravujeme ve spolupráci se Zbyňkem Němcem, který patří k předním odborníkům na práci asistenta pedagoga. V prvním textu seriálu se dozvíte, jak usnadnit asistentovi fungování ve třídě a jak připravit na jeho působení žáky i jejich rodiče.

obrazek clanku
24.08.2020
Encyklopedie
Učitel/učitelka
Školní poradenský pracovník/ce

Neformální vztahy a spolupráce mezi učiteli a rodiči prokazatelně prospívají vzdělávání dětí. Přečtěte si, jak toho docílit pomocí zapojení rodičů ve školní radě, třídních schůzek, newsletterů nebo individuálních konzultací.

Zpět na začátek