logo

Grantové výzvy pro podporu nadání

21.09.2024
Učitel/učitelka
Ředitel/ředitelka
Zřizovatelé škol
Na této stránce průběžně aktualizujeme informace ohledně vybraných grantových výzev zaměřených na podporu nadání.
Obrázek článku

Zdroj obrázku: pivecka.cz.


Uzávěrky v říjnu 2024

1) Podpora uměleckého vzdělávání mladých talentů

Plzeňský kraj

Uzávěrka: 1. října 2024

https://dotace.plzensky-kraj.cz/verejnost/dotacnititul/1364/


Uzávěrky v listopadu 2024

1) Školství, věda a péče o mládež

ČEPS, a.s.

Uzávěrka: 12. listopadu 2024

https://www.ceps.cz/cs/donation-program/vyhlasovane-vyzvy


Průběžné uzávěrky

1) Podpora talentovaných jednotlivců

Nadace Jana Pivečky

https://pivecka.cz/granty/



Mohlo by Vás zajímat

Konference: Rychlé hlavy, křehká srdce aneb „Podpora růstu začíná u porozumění a bezpečí“

4. ročník konference si klade za cíl ukázat, jak efektivně pracovat s dětským nadáním v prostředí, které poskytuje emocionální bezpečí. Zaměříme se na pochopení potřeb dítěte a roli dospělého jako průvodce, který pomáhá překonávat strach z chyby a tlak na výkon. Klíčem k tomuto přístupu je správné rozpoznání typu dítěte, které nám umožňuje zvolit metody odpovídající jeho jedinečným vlohám. Společně se podíváme na to, jak u dětí budovat zdravé návyky, životní postoje a sebedůvěru, aby se staly vnitřně silnými a spokojenými osobnostmi. Tento pevný základ pak otevírá prostor pro naplňování jejich potenciálu. Smyslem konference je získání odborných znalostí v oblasti podpory nadání, ale také vzájemná výměna zkušeností a navázání spolupráce v této oblasti.

Představení nástroje Desegregace.cz na setkání krajských koordinátorů romských poradců

V úterý 17. 2. prezentovali Lucie Korbel Macků, Eva Nováková a Michal Mižigár zastupující NPI metodiku Desegregace.cz ve Strakově akademii při setkání krajských koordinátorů romských poradců.

AP Symposium: European AP Schools Summit

Ve spolupráci s European Association of AP Schools (EAAPS), College Board, Centra pro talentovanou mládež (CTM) a Sunny Canadian International School proběhnou 23. a 24.4.26 v Strahovském klášteru v Praze dvě mezinárodní akce pod názvem AP Symposium: European AP Schools Summit.