Foto zdroj: Freepik
Chcete se dozvědět něco víc o tom, odkud k Vám přichází žáci cizinci, co je v jejich kultuře důležité a jak přemýšlí jejich rodiče?
Máte jedinečnou příležitost – Webinář proběhne ve dvou dnech, a to 26. 9. a 3. 10. 2024 od 14 do 17 hod. – na téma interkulturních odlišností o komunitách: ukrajinské, vietnamské, mongolské a arabské země.
Přihlaste se! Webinář je bezplatný.
Webinář je připraven ve spolupráci s Interkulturním centrem Praha (ICP). Věnuje se skutečnostem, se kterými se můžete potkat, když přichází do třídy nové žákyně či žáci z odlišného kulturního prostředí. Pochopení těchto odlišností a jejich kořenů může odstranit bariéry na cestě k lepšímu zvykání žákyně/žáka na české prostředí, zajistit jeho větší duševní pohodu, a tím usnadnit integrační procesy a nastavit jednodušší vzdělávací proces.
Evropská asociace škol AP (EAAPS) spouští inovativní program s názvem AP Student Peer Support, jehož cílem je propojit současné studenty napříč Evropou s úspěšnými absolventy. Tento program nabízí jedinečnou platformu pro sdílení zkušeností, mentoring a praktickou pomoc při zvládání náročného studia Advanced Placement. Studenti mají možnost zapojit se do pravidelných online setkání, letních programů a workshopů, které jim pomohou nejen v akademickém růstu, ale také v budování sítě kontaktů s vrstevníky, kteří čelí podobným výzvám.
SFÉRA Pardubice nabízí širokou škálu interaktivních programů, dílen, kurzů a přednášek pro všechny věkové kategorie, od dětí po dospělé, včetně speciálních akcí a víkendových programů.