logo

Pozvánka na dubnové a květnové semináře k tématu práce s heterogenní třídou

09.04.2024
Učitel/učitelka
Ředitel/ředitelka
Asistent/ka pedagoga
Národní pedagogický institut České republiky připravil pro pedagogy odborné semináře zaměřené na efektivitu práce v heterogenních třídách. Tato příležitost nabízí nejen vyučujícím, ale i asistentům a asistentkám pedagoga či vedoucím pracovníkům prohloubení znalostí a dovedností v oblasti plánování, průběhu a vyhodnocování vzdělávacího procesu s ohledem na individuální potřeby žáků.
Obrázek článku

Obsah seminářů:

  • Heterogenita žáků a její vliv na vzdělávací proces.
  • Pedagogická identifikace speciálních vzdělávacích potřeb žáků.
  • Osvojení strategií pro podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.
  • Vytvoření bezpečného a pozitivního klimatu ve třídě s ohledem na rozmanitost žáků.
  • Návrh nastavení flexibilních žákovských skupin ve třídě pro maximální efektivitu vzdělávacího procesu.


Místa a termíny školení: 

🗓️ Pardubice: 26. 4. 2024 – přihlášení

🗓️ Jihlava: 30. 4. 2024 – přihlášení

🗓️ Ústí nad Labem: 30. 4. 2024 – přihlášení

🗓️ České Budějovice: 9. 5. 2024 – přihlášení

🗓️ Karlovy Vary: 16. 5. 2024 – přihlášení

🗓️ Brno: 16. 5. 2024 – přihlášení


Objevujme společně strategie pro podporu vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a inspirujme se osvědčenými postupy pro práci s heterogenní třídou.

Mohlo by Vás zajímat

Odborné panely k revizi RVP ZŽS: podpora škol při inovaci výuky a tvorbě ŠVP

Připravujeme pro vás dvě prezenční setkání zaměřená na seznámení škol s revidovaným RVP ZŠS a na podporu při tvorbě ŠVP. Odborné panely nabídnou souhrnné informace i metodická doporučení využitelná při tvorbě ŠVP. Setkání se uskuteční dne 16. dubna v Národní technické knihovně v Praze a dne 23. dubna v Moravské zemské knihovně v Brně.

Síla romských příběhů: Inspirace romskými osobnostmi

Uznání Mezinárodního dne Romů se stalo jedním z pozitivních milníků na ose romských dějin 20. století. V současnosti je to především každoročně podaná ruka k česko-romskému dialogu a podpoře Romů. Z neviditelné či úkosem vnímané menšiny se v den oslav stává nepřehlédnutelná síla a hrdá demonstrace romské kultury. V žádný jiný den není pozornost společnosti tolik obrácená k Romům jako právě 8. dubna. Ale zbylých tři sta šedesát čtyři dní jako by byli na vedlejší koleji. Jak to můžeme alespoň ve školách změnit?

Každé dítě má šanci - Diskuzní setkání o podpoře, vzdělávání a úspěchu romských dětí

Dne 19. března 2026 se ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně uskutečnilo diskuzní setkání zaměřené na podporu, vzdělávání a úspěch romských dětí. Akce byla určena především zástupcům měst, mateřských a základních škol a odborné veřejnosti, která se věnuje práci s romskými dětmi a jejich rodinami.