logo

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků v ZŠ Sekaniny: představení konceptu Světa vzdělání

15.10.2025
Rodiče
Žáci a studenti
Ve čtvrtek 15. října 2026 se v prostorách Základní školy Ivana Sekaniny v Ostravě-Porubě uskutečnila informativní schůzka pro rodiče dětí, které mají v nadcházejícím školním roce vstoupit do první třídy. Asi třicet z nich přijalo pozvání, aby se dozvěděli o novém konceptu, který by škola ráda nabízela ve spolupráci se spolkem Svět vzdělání.
Obrázek článku

Na úvod přivítala přítomné ředitelka školy Ing. Miroslava Bukovská, která v pozici ředitelky ZŠ Sekaniny již několik let vede školu s vizí moderní a otevřené instituce. Dále byla přítomna také pedagogové,  připraveni reagovat na dotazy rodičů. 

Hlavní část programu vedl Ing. Tomáš Blumenstein, zakladatel a ředitel spolku Svět vzdělání, který představil koncepci „tříd Světa vzdělání“ a způsoby možné spolupráce se školou.

Setkání proběhlo v příjemné a otevřené atmosféře, rodiče se aktivně zapojovali do diskuse a kladli otázky týkající se organizace výuky, přístupu pedagogů i konkrétních aktivit, které koncept Světa vzdělání přináší. Vedení školy i zástupce spolku se shodli, že hlavním cílem je nabídnout dětem prostředí, které podporuje zvídavost, spolupráci a radost z učení.

Další informační setkání pro rodiče budoucích prvňáčků je plánováno na leden 2026. 

 

Mohlo by Vás zajímat

Odborné panely k revizi RVP ZŽS: podpora škol při inovaci výuky a tvorbě ŠVP

Připravujeme pro vás dvě prezenční setkání zaměřená na seznámení škol s revidovaným RVP ZŠS a na podporu při tvorbě ŠVP. Odborné panely nabídnou souhrnné informace i metodická doporučení využitelná při tvorbě ŠVP. Setkání se uskuteční dne 16. dubna v Národní technické knihovně v Praze a dne 23. dubna v Moravské zemské knihovně v Brně.

Síla romských příběhů: Inspirace romskými osobnostmi

Uznání Mezinárodního dne Romů se stalo jedním z pozitivních milníků na ose romských dějin 20. století. V současnosti je to především každoročně podaná ruka k česko-romskému dialogu a podpoře Romů. Z neviditelné či úkosem vnímané menšiny se v den oslav stává nepřehlédnutelná síla a hrdá demonstrace romské kultury. V žádný jiný den není pozornost společnosti tolik obrácená k Romům jako právě 8. dubna. Ale zbylých tři sta šedesát čtyři dní jako by byli na vedlejší koleji. Jak to můžeme alespoň ve školách změnit?

Každé dítě má šanci - Diskuzní setkání o podpoře, vzdělávání a úspěchu romských dětí

Dne 19. března 2026 se ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně uskutečnilo diskuzní setkání zaměřené na podporu, vzdělávání a úspěch romských dětí. Akce byla určena především zástupcům měst, mateřských a základních škol a odborné veřejnosti, která se věnuje práci s romskými dětmi a jejich rodinami.