Vítejte v interaktivním webu Zapojmevšechny.cz.

Tento web vznikl s ambicí stát se praktickým průvodcem společným vzděláváním (inkluzí) a vlastně kvalitním a moderním vzděláváním vůbec. I proto usilujeme o to, aby jeho obsah a funkce byly dobře přístupné, a hlavně snadno a rychle využitelné v praxi.

Při jeho tvorbě jsme mysleli zejména na potřeby pedagogů, ale v řadě ohledů slouží jako inspirace a vodítko i pro rodiče, ať už jako nástroj srovnání dobré praxe s praxí reálnou, nebo jako inspirace pro podporu rozvoje vlastních dětí. Nezapomněli jsme ani na zřizovatele škol a zástupce veřejné správy, kteří na webu také najdou inspiraci a vodítka pro svou činnost.

Jak to funguje?

Našemu webu jsme dali do vínku 4 důležité funkce: chytré vyhledávání, mapu expertních služeb, možnost kontaktovat naše metodiky a praktický interaktivní obsah naplněný zkušenostmi a praxí škol a odborníků. Pro přehlednost jsme celý obsah webu Zapojmevšechny.cz rozdělili do 3 cílových skupin: Pedagog, Rodič a Zřizovatel školy.

Chytré vyhledávání

Jste na našem webu poprvé? Zkuste svůj dotaz nebo klíčové slovo napsat přímo do vyhledávacího pole, podobně jako jste zvyklí ve vyhledávačích Seznam a Google, pak už se snáz zorientujete. Nebo rovnou klikněte na jednu z kategorií na hlavní straně a vyberte si příspěvek, který vás zajímá.

Mapa expertních služeb

Disponujeme unikátní mapou expertních služeb, kde naleznete kontakty nejen na školská poradenská zařízení, ale také na další odborníky a organizace zabývající se dětmi a jejich speciálními vzdělávacími potřebami.

Poradna

Pokud budete chtít svou situaci zkonzultovat, naše regionální metodičky najdou řešení vašich potíží a odpoví na vaše dotazy. Stačí jim napsat do odpovědního okna v pravém dolním rohu obrazovky.

Interaktivní praktický obsah

  1. Ověřené vzorové dokumenty

Hledáte vzory dokumentů, které vám pomohou zefektivnit výuku, spolupráci s kolegy ve škole, s rodiči nebo poradenskými pracovníky? Pak vyzkoušejte vzorové dokumenty. Formuláře můžete vyplňovat online a hotové si je stáhnout k sobě do počítače v podobě editovatelného pdf, nebo rovnou vytisknout. Díky nápovědnímu oknu se dozvíte, nejen co do jednotlivých kolonek vyplnit, napovíme vám také konkrétní texty a formulace.

  1. Praktické příklady

Konkrétní doporučení, postupy, testy či tipy k zamyšlení naleznete v příspěvcích označených jako „praktické příklady“. Ve formě videí a článků sdílíme dobrou praxi ze škol či osvědčené rady odborníků.

  1. Metodiky a aktivity

Nabízíme vám také metodické listy či vzdělávací aktivity a materiály pro práci s dětmi. Z obsáhlejších metodik vybíráme jejich ukázky a doporučujeme další zdroje.

  1. Domácí a zahraniční inspirace

Chápeme, že čas ve třídě je omezený, a stejně tak množství informací, které můžete absorbovat. Každý ale někdy hledá nový impulz nebo chce vyzkoušet něco neokoukaného. Vybíráme inspiraci z klasických i alternativních škol v Česku i v zahraničí a sdílíme ji s vámi prostřednictvím článků či rozhovorů s lidmi, kteří se nebojí dělat věci jinak, a daří se jim to.

Na přípravě obsahu webu se podílí velké množství odborníků přímo z praxe. Pedagogů, speciálních pedagogů, psychologů, poradenských pracovníků, lektorů, mentorů, aktivních rodičů a dalších. Díky jejich práci a zkušenostem můžeme garantovat, že vše, co na webu najdete, je aktuální a vyzkoušené.
vytisknout článek
Nabídka poradenství v ukrajinštině
Пропонуємо консультації українською мовою
Potřebujete konzultaci s odborníkem?
Napište nám.