VIDEO: Školní sociální pedagog – investice, která se škole mnohokrát vrátí

16.03.2023
Autorský tým PROP
Pedagog
Zřizovatel školy

Jiří Daněk, sociální pedagog v ZŠ v Přerově a předseda Asociace sociálních pedagogů, přibližuje, proč se škole vyplatí zaměstnat sociálního pedagoga. Ten nejen ulevuje učitelům a odbavuje část agendy, na kterou zpravidla již učitelé nemají kapacitu, ale také systematicky pomáhá žákům i rodičům. Daněk ve videu popisuje, jaké jsou rozdíly mezi pozicí sociálního pracovníka a sociálního pedagoga, z jakých zdrojů takového pracovníka financovat a jaké kvalifikační předpoklady by měl splňovat.

Struktura videa:

00:25 Proč se vyplatí mít ve škole sociálního pedagoga?

01:19 Sociální pedagog ulevuje přetíženým učitelům.

02:34 Sociální pedagog podporuje žáky.

03:23 Ohlédnutí za úspěchy sociálního pedagoga ve škole.

04:44 Časté omyly a předsudky ohledně profese sociálního pedagoga

05:37 Financování pozice školního sociálního pedagoga

06:34 Kvalifikační předpoklady pro práci školního sociálního pedagoga

07:36 Vize a cíle sociálního pedagoga ve škole

Mohlo by Vás zajímat

Dítě s ADHD a motivace k učení

S ADHD u dětí se dá velmi efektivně pracovat a správná motivace dokáže divy. Zařaďte do výuky speciální hry pro děti s ADHD, odměňování a pozitivní zpětnou vazbu a pozorujte změny. Přečtěte si i o dalších způsobech motivace k učení.

Přínos portfolií pro profesní rozvoj

Když se učitelé naučí vytvářet a využívat vlastní portfolia, pro další profesní rozvoj se jim taková dovednost bude hodit. V ZŠ Brodek u Přerova si už v praxi ověřili, že s portfolii se dá efektivně pracovat v rámci plánů pedagogického rozvoje.

Plán pedagogické podpory – špatná znalost češtiny

Máme pro vás plán pedagogické podpory (PLPP). Tento vzor uplatníte na prvním stupni u dětí s nedostatečnou znalostí českého jazyka, když potřebují pomoci s komunikací a rozšiřováním slovní zásoby. (Ilustrační foto. | FOTO: APIV B)

Zobrazit další články