Školení pro pedagogy: Jak efektivně podpořit žáky s vývojovou dysfázií

Školení pro pedagogy: Jak efektivně podpořit žáky s vývojovou dysfázií

23.08.2024
Učitel/učitelka
Asistent/ka pedagoga
V dnešní dynamicky se měnící školní praxi čelí pedagogové stále častěji výzvám spojeným s podporou žáků s narušenou komunikační schopností. Jedním z nejzávažnějších typů tohoto narušení je vývojová dysfázie, která výrazně ovlivňuje nejen schopnost žáků komunikovat, ale i jejich celkové školní výsledky. Chcete-li být lépe připraveni na práci s těmito žáky a poskytnout jim kvalitní podporu, neměli byste si nechat ujít prezenční vzdělávání lektorky PaedDr. Blanky Housarové, Ph.D.
Obrázek článku

Foto zdroj: Canva

Tento vzdělávací program nabízí jedinečnou příležitost seznámit se s nejnovějšími odbornými poznatky o vývojové dysfázii a jejími dopady na vzdělávání. Během školení se zaměříme na konkrétní praktické dovednosti potřebné k podpoře těchto žáků v různých oblastech výuky – od čtení a jazykového vzdělávání přes matematiku až po cizí jazyky. Program pokrývá jak první, tak druhý stupeň základní školy.

Toto školení je nejen o teoretických základech, ale hlavně o praktických strategiích, které můžete okamžitě využít ve své každodenní výuce. Pokud chcete získat inspiraci a naučit se nové metody, které mohou pozitivně ovlivnit úspěch vašich žáků, přihlaste se na tento vzdělávací program.

Školení se koná prezenčně 24. září v učebně NPI ČR na Senovážném náměstí v Praze a v průběhu prvního pololetí školního roku 24/25 následně na všech krajských pracovištích NPI ČR. Kapacita je omezená, proto doporučujeme včasnou registraci.

🗓️ Praha: 24. 9 2024 (9:00 – 16:30) – možnost registrace zde

Připojte se k nám a získejte cenné znalosti, které vám pomohou lépe porozumět potřebám žáků s vývojovou dysfázií a efektivně je podpořit na jejich vzdělávací cestě.

Mohlo by Vás zajímat

Jak moc důležitá je role školy pro žáky se sociálním znevýhodněním?

Praha, 19. listopadu 2024 – Sociální role školy byla hlavním tématem druhého ročníku celostátního „peer to peer“ setkání vedení škol, které pod názvem „PROPojení ředitelů“ organizoval Národní pedagogický institut ČR (NPI). Setkání se zúčastnilo 450 zástupců vedení ze škol ze sociálně znevýhodněných oblastí, zapojených do projektu Podpora rovných příležitostí (PROP), který NPI zastřešuje.