Rádi bychom vás upozornili na zajímavou publikaci, kterou na svých webových stránkách nabízí Partnerství pro vzdělávání 2030+. Najdete v ní několik nástrojů k podpoře osobního wellbeingu vyučujících a dalších pedagogických pracovníků a pracovnic. Učitelská profese dokáže být psychicky velmi náročná, a proto by měla být vědomá péče o osobní wellbeing coby prevence syndromu vyhoření její nedílnou součástí. Učitel nebo učitelka, jejichž wellbeing je ohrožen, nemá potřebné zdroje pro podporu svých žáků a žákyň. Publikace vám pomůže zjistit, jak si s vaším wellbeingem aktuálně stojíte, na jaké jeho oblasti byste se měli do budoucna více zaměřit a jaká konkrétní opatření byste k tomu měli využít.
Pracovní skupina Wellbeing, v rámci které publikace vznikla, se zabývá také systémovými faktory, které negativně ovlivňují wellbeing vyučujících, a přináší návrhy, jak jejich důsledky snižovat. Vytváří metodické materiály pro vedení škol k aplikaci opatření směřujících k podpoře wellbeingu učitelů a učitelek na úrovni školy a publikují články týkající se tématu wellbeing včetně rozhovorů s odborníky.
V Plzni jsme diskutovali se zástupci neziskových organizací Amare Čhave a Centra protidrogové prevence a terapie. Hlavním tématem jednání byla podpora rovných příležitostí a možnosti společné práce na zajištění úspěchu pro každého žáka v Plzni.