Řešíte situaci, se kterou si nevíte rady? Nabízíme psychologickou pomoc ZDE.

VIDEO: Schůzka s rodiči – pravidla, tipy i postřehy z praxe

Dobré vztahy s rodiči mohou učiteli velmi usnadnit práci a zajistit maximální přínos pro žáka. Od začátku je ale potřeba si pro ně stanovit jasná pravidla, a to i pro domlouvání a vedení schůzek. Příkladem může být zásada, že se na vás rodiče budou moci obracet jen v pracovních hodinách a netelefonovat třeba o víkendu.

Proč je to důležité a jak při plánování schůzek postupovat, poradí učitelka a lektorka kurzu Škola bez poražených Kateřina Vrtišková. Součástí videa jsou i praktické ukázky a zpětná vazba rodiče.

Učitelka, mentorka a lektorka kurzu Škola bez poražených Kateřina Vrtišková, se s vámi podělí o dobrou praxi.

Struktura videa:

01:21 Domlouvání termínu schůzky s rodičem. 

02:17 Téma schůzky by mělo být jasné dopředu. 

03:34 Hraná ukázka, jak by měla schůzka s rodičem vypadat. 

08:31 Ukončení schůzky a shrnutí, na čem jsme se s rodiči domluvili.

09:40 Co oceňují rodiče? Příklad z praxe.

12:39 Základní „3P“ pro schůzky s rodiči: profesionální komunikace, příprava, pravidla.

vytisknout článek

Mohlo by Vás zajímat

Den otevřených dveří pro rodiče
Aby rodiče mohli zažít běžný den svých dětí ve škole, pořádá děčínská ZŠ Den otevřených dveří jen pro ně. Rodiče se účastní výuky a pomáhají tak zlepšovat klima třídy.
Jak pracovat s dětmi a jejich rodiči, je-li ve školní třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami
Když máte ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP), vezměte to za správný konec. Přečtěte si, proč se vám vyplatí připravit všechny, kterých se to týká, a možná vás překvapí, že to nejste jen vy a děti ve třídě. Máme pro vás tipy i praktické příklady, jak informace získat i předat, aby nikdo nepřišel k újmě.
VIDEO: Tipy pro učitele – jak nastavit pravidla pro jednání s rodiči?
Práce učitele s sebou automaticky přináší i nutnost jednat s rodiči, což nemusí být vždycky zcela bezproblémové. Je dobré se na tyto situace dopředu připravit, umět si stanovit zdravé hranice a dokázat správně komunikovat. S tím vám pomůže zkušená učitelka a lektorka „Školy bez poražených“ Kateřina Vrtišková, která se ve videu podělí o své tipy a praktické ukázky.
Potřebujete poradit?
Napište nám.