FAKULTY DOUČUJÍ

Hledáme doučující, ale také školy, které by doučující využily. Děkujeme za jakékoliv sdílení a nábor zájemců po doučování i doučujících.

Mnoho žáků zůstalo během období distanční výuky bez individualizované podpory. Nyní jim mohou pomoci studenti vysokých škol či vyšších odborných škol formou doučování v předmětech, ve kterých to nejvíce potřebují. Doučování žáků studenty může probíhat individuálně či skupinově a on-line či osobně. Nově jsme připravili také doučování pro ukrajinské žáky, žáky-cizince, kteří se učí český jazyk.

Do aktivity jsou zapojeni studenti všech tuzemských pedagogických fakult, kteří mohou doučovat vaše žáky v rámci své pedagogické praxe, ale i studenti dalších vybraných oborů vysokých škol. Někteří studenti doučují zdarma buď v rámci praxe (dostávají zápočet) nebo je možné jim za jejich práci zaplatit (sjednat DPP/DPČ – např. z prostředků Národního plánu doučování).

Máte zájem o doučování vašich žáků ať už v důsledku dlouhé doby trvání distanční výuky nebo doučování českého jazyka či jiných předmětů pro nové ukrajinské žáky?

Pokud máte zájem o zprostředkování studentů pro doučování, přečtete si prosím informace pro školy a poté vyplňte prosím údaje níže uvedené. Budeme Vás kontaktovat!

Počty doučujících ani počty potřebných škol není možné odhadnout, pomoc proto bohužel nemůžeme plně garantovat.

Jste student/ka VŠ/VOŠ a chcete doučovat žáky ZŠ/SŠ a/nebo nové žáky z Ukrajiny?

Podívejte se na informace pro studenty VŠ/VOŠ.
Pro doučování češtiny jako druhého jazyka najdete spoustu praktických informací v článku Čeština jako druhý jazyk...

Jste rodič a domníváte se, že vaše dítě potřebuje doučování?

Domluvte se s učitelem vašeho dítěte, aby poptávku po doučování zaregistroval. Počítá se s tím, že učitel vašeho dítěte komunikuje s doučujícím, aby podpora učitele a doučujícího byla v souladu.

V případě potřeby nás kontaktujte na doucovani@npi.cz nebo na 771 274 633.

Zadáním IČO školy, můžete nechat automaticky doplnit hodnoty v levém sloupci

Nevíte si rady nebo se chcete na něco zeptat? Kontaktujte nás

E-mail: doucovani@npi.cz
Telefon: 771 274 633